Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Anna Kowalska: Symbolem obecnej koalicji są stojące po krzakach szynobusy [WYWIAD]

dodano 2014-01-31 07:54 w kategorii: Ludzie

- 27 maja 2013 r. – śni się Pani ta data?

Tak, ten dzień zawsze już będzie mi się kojarzył z „przewrotem majowym” i zdradą. Zdradą dwóch byłych kolegów, z ówczesnej partii koalicyjnej PSL i PO – sprzedali się oni PiSowi za cenę stołków Wicemarszałków. Za nic mieli honor i pracę na rzecz Województwa. PiS po raz kolejny pokazało, że dla zdobycia władzy jest w stanie zrobić wszystko.

Jak odnalazła się Pani w nowej rzeczywistości – z dnia na dzień spadła Pani, wraz z całym Klubem SLD do opozycji?

W dalszym ciągu jestem Radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego, pracuję w tych samych komisjach i bacznie, z uwagą patrzę na ręce nowej władzy. Działania obecnego Zarządu nie powalają mnie na kolana, a wręcz przeciwnie.

Dlaczego?

Powód prosty i oczywisty.  Z jednej strony kontynuują działania, które zaczęliśmy, przecinają wstęgi inwestycji kończonych teraz, a rozpoczętych i zaplonowanych przez wcześniejszą koalicję – SLD-PO-PSL. A z drugiej strony nie widzę, aby mieli jasną i spójną wizję rozwoju województwa. Uważam, że nie wyprzęga się w pełnym biegu konia z wozu, który dobrze ciągnie – bo wóz raczej się wywróci. 

PiS przejmując władzę, zapowiedział wprowadzenie nowej jakości w rządzeniu. Jak ocenia Pani bilans rządów obecnej koalicji?

Zewsząd słyszeliśmy, że władza PiSu w województwie przyczyni się do zmian jakościowych, a jak na razie widzimy wyłącznie zmiany ilościowe – w rozroście administracji, ograniczaniu środków na służbę zdrowia, na budowę dróg. Symbolem obecnej koalicji są stojące po krzakach szynobusy bez przeglądów gwarancyjnych.

Niepokojący jest brak pomysłu na przebudowę zabytkowego Pałacu w Julinie, który wymaga pilnego remontu i konserwacji.  Jesteśmy jedynym województwem w kraju, w którym nie jest realizowany ani jeden program Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczących rozwoju sportu powszechnego. Obecny Zarząd Województwa storpedował pomył utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach. Nie widać działań w kierunku budowy stadionu lekkoatletycznego w Rzeszowie, a były daleko posunięte rozmowy w tym temacie z Klubem Resovia. Osobiście dziwi mnie takie działanie ekipy Ortyla, bo przecież Bogdan Romaniuk, obecnie członek Zarządu był niegdyś piłkarzem i powinien wiedzieć jak ważny jest sport i ruch osób młodych.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Centrum Medialne SLD w Rzeszowie. 

Zachęcamy do zapoznania się profilem Anny Kowalskiej - KLIKNIJ TUTAJ-Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.