Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Miejska SLD w Rzeszowie o wyborach samorządowych

dodano 2014-07-02 21:16 w kategorii: Powiatowe

2 lipca br. w Rzeszowie miało miejsce zebranie Rady Miejskiej SLD.  Było to pierwsze spotkanie po konwencji z początku czerwca. Obrady prowadzone były przez nowo wybrane władze - Wiesława Buża,  przewodniczącego miejskiego SLD, a także Tomasza Skoczylasa wybranego na sekretarza miejskiej organizacji SLD w Rzeszowie. 
Wśród zaproszonych na zebranie obecny był także Tomasz Kamiński, poseł i przewodniczący struktur wojewódzkich SLD, który omówił tematy społeczno – polityczne w kraju i województwie. Główną część wypowiedzi zdominowały kwestie tzw. afery podsłuchowej oraz zmiany w prezydium Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Nie zabrakło pytań o działania, jakie w najbliższym czasie planuje podjąć Klub Poselski SLD.
Po dyskusji na temat sytuacji krajowej, obecni członkowie Rady Miejskiej SLD powołali Miejski Sztab Wyborczy wraz z delegatami do Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego i Sztabu Wyborczego Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca. 
Dużym sukcesem można ogłosić powstanie zespołu ds. opracowania programu miejskiego SLD. Wachlarz doświadczeń osób zasiadających w tym gremium i różnorodne spojrzenie na rzeczywistość pozwala w kompleksowy sposób stworzyć lewicowy, realny i konkretny program dla miasta. 
Środowe spotkanie było również okazją do oceny przebiegu kampanii wyborczej i wyników w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.